HAKKIMIZDA

1945 yılından beri keçiboynuzu meyvesi alım-satım konusunda faaliyet gösteren firmamız; 2000 yılından itibaren “AKDENİZ HARNUP ve GIDA KATKI MADDELERİ SAN. TİC. A.Ş.” unvanı ile keçiboynuzu ürünlerinin alım, satım ve işlenmesi konusunda sektöründe lider ve yüksek üretim kapasiteli firmadır.

AKDENİZ HARNUP A.Ş. Türkiye’nin güney tarafında liman şehri olan Mersin ilinin Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur.

AKDENİZ HARNUP A.Ş. kurulmasıyla birlikte keçiboynuzu meyvesini işleyerek keçiboynuzu pekmezi, keçiboynuzu özü ve harnup unu ürünlerini uluslar arası hijyen koşullarında son teknoloji fabrikasında üretime başladı.

AKDENİZ HARNUP A.Ş. bilgi, beceri ve deneyimlerini birleştirmiş güçlü kadrosuyla alternatif tıp dalında gelişmeleri izleyerek kendine bir yol haritası çizmiş ve insan sağlığı üzerinde iyileştirici etkisi olan doğal bitkileri inceleyerek tüketicinin hizmetine sunmuştur.

AKDENİZ HARNUP A.Ş. olarak çalışmalarını Akdeniz bitki örtüsünün insanlara sunduğu en değerli besin kaynaklarından biri olan keçiboynuzu (harnup) üzerinde yoğunlaştırmış, Anadolu da yüzyıllardır sağlık için kullanılmış doğal bitkileri de işleyerek ÖZDEN markası ile tüketici beğenisine sunmuştur.

AKDENİZ HARNUP A.Ş. işlemiş olduğu bitkisel ürünlerin doğada kendiliğinden (zirai ilaç kullanılmadan) yetişmesi ve işlenmesi sırasında hiçbir katkı maddesi kullanılmaması ürünlerimizin sağlıklı beslenen bilinçli tüketiciler tarafından tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır.

AKDENİZ HARNUP A.Ş. Türkiye’de keçiboynuzu ürün gruplarının üretimi konusunda sektöründe lider ve yüksek üretim kapasiteli firmadır.

AKDENİZ HARNUP A.Ş.’nin üretim prosesi farklılığı rakiplerinden firmayı ayıran en önemli özelliktir. Üretim sırasında kullanılan düşük ısı, ürün bileşimindeki vitamin, mineral ve diğer besinsel elementlerin korunmasına yardımcı olmaktadır. Düşük ısıl işlem kullanılması nedeni ile keçiboynuzu ürünlerimiz yüksek antioksidan aktiviteye sahiptir. Ürünlerimizin %100 DOĞAL ve ANTİOKSİDAN kapasitesine sahip olduğu Mersin Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde yapılan analiz ile belgelenmiştir.